postępowanie sądowe

Najczęstsze błędy techniczne w obsłudze e-sądu i instalacja certyfikatu EPU

obrazek pokazuje osobę, która błędnie używa pralki

Dużo osób które czytały już artykuł jak w 2 minuty założyć konto w e-sądzie czy jak złożyć pozew z faktury w e-sądzie, borykają się jednak z problemami technicznymi w obsłudze
e-sądu i certyfikatu EPU. Dlatego w tym poście wskazuję najczęstsze błędy techniczne w obsłudze e-sądu. Przyjrzyjmy się najczęstszym błędom jakie popełniacie w obsłudze e-sądu, szczególnie na samym początku przygody z EPU.

1. Zła przeglądarka do obsługi Elektronicznego Postępowania Upominawczego

Aby bez przeszkód obsługiwać e-sąd należy używać następujących przeglądarek:

 • Internet Explorer w wersji 7,8 lub Edge
 • Firefox w wersji 3.5 lub nowszej
 • Opera w wersji 10

Osobiście zdecydowanie polecam Firefoxa!

2. Brak aktualnej wersji Java

Java jest potrzebna do modułu podpisywania pism (m. in. pozwów) w e-sądzie. Aby ją pobrać lub zaktualizować wystarczy pobrać Java tutaj lub skorzystać z tego linku:

https://www.java.com/pl/download/

3. Brak lub zła instalacja certyfikatu EPU

Oczywiście można podpisywać pozwy i inne dokumenty elektronicznym podpisem kwalifikowanym, ale kto z niego tak naprawdę korzysta? Polecam ściągnąć certyfikat znajdujący się na naszym profilu w e-sądzie i już 🙂 Oto jak to zrobić prawidłowo:

Z mojego doświadczenie wynika, iż e-sąd słabo działa w Chrome. Można przeglądać sprawy itp. ale przy czynnościach takich jak podpisywanie pozwu wiesza się lub nie wyświetlają się komunikaty i okna. Osobiście polecam Firefoxa.

Instalacja certyfikatu krok po kroku:

Klikamy „Wniosek o wydanie certyfikatu”

certyfikat w EPU 1

Wyświetlą się nasze dane, adres email i okres ważności nowego certyfikatu. Trzeba kliknąć „Prześlij wniosek”

certyfikat w EPU 2

certyfikat w EPU 3

Wchodząc w „pobierz certyfikat” znajdziemy taką informację ze stanem ważności „Certyfikat jeszcze nie jest ważny”. Od złożenia, certyfikat będzie ważny za ok. 2 godziny.

certyfikat w EPU 5

Informacja o tym, iż otrzymaliśmy certyfikat wraz bardzo ważnym hasłem do certyfikatu otrzymamy na email w ciągu godziny. Trzeba sprawdzać także folder SPAM. Email wygląda tak:

błedy w EPU 1

Po odczekaniu 2 godzin pobieramy certyfikat i przechodzimy do jego instalacji.

błedy w EPU 2.jpg

Pobieramy plik z certyfikatem.

błedy w EPU 3

Przechodzimy dalej i wpisujemy hasło otrzymane emailem.

błedy w EPU 4

Można odznaczyć pozostałe pola dotyczące ochrony klucza prywatnego.

podpisanie pozwu w e-sądzie 1

Instalacja przebiegła pomyślnie 🙂 Jak więc przechodzimy do naszego pozwu? Jak wprowadzić pozew opisałem w artykule dot. pozwu z faktury w e-sądzie. Klikamy „podpisz”.

podpisanie pozwu w e-sądzie 2

Wyskoczy nam okienko Java, w którym trzeba wybrać „Run”.

podpisanie pozwu w e-sądzie 3

Następnie wybieramy w nowym oknie ważny certyfikat. Ważność mamy opisaną w tabeli i należy zwrócić uwagę także na godziny.

podpisanie pozwu w e-sądzie 4

Wybieramy i klikamy „Dalej”.

podpisanie pozwu w e-sądzie 5

I gotowe 🙂

Jeżeli będziesz miał jakieś problemy pisz do mnie lub zostaw komentarz pod tym postem.

 

93 thoughts on “Najczęstsze błędy techniczne w obsłudze e-sądu i instalacja certyfikatu EPU

 1. Wszystko z podpisywaniem jest OK do momentu pojawienia się okienka z wyborem certyfikatów. Możliwość wyboru pozostaje nieaktywna. Nie mogę wybrać właściwego certyfikatu i zakończyć podpisywania dokumentu. Mam zainstalowaną najnowszą Javę i Firefoxa, pobrany i zainstalowany nowy certyfikat i ….nic z tego! A w Edge w ogóle nie uruchamia się podpisywanie.

  1. No i sam sobie od razu odpowiem, może komuś się przyda. Zadziałało , ale Edge nie obsługuje wtyczek, więc trzeba uruchomić stronę e-sądu, wejść na trzy kropki w prawym górnym roku przeglądarki Edge i kliknąć uruchom w trybie Internet Explorer. Otworzy się IE i po zalogowaniu się powinno się udać podpisać pismo bez problemu.

   1. Dzięki!
    Miałem problem z zawieszaniem się appletu w Firefox. Podpisywanie działa (i się nie wiesza) tylko i wyłącznie w Edge w trybie IE.

    Masakra, ale zaskoczony nie jestem. Jakie państwo, taka i strona.

    Miejmy nadzieję, że za parę lat będzie lepiej.

    1. No to super, że się przydaje to rozwiązanie. A tak a propos „państwa” to ja bym to doprecyzował: jakie sądy taka i strona.I też podzielam Twoją nadzieję.

 2. Witam, mam problem polegający na braku możliwości podpisania pisma procesowego, które chcę złożyć. Do tej pory wszystko bylo o.k. Złożyłem pozew i go podpisałem po uzyskaniu certyfikatu. Teraz możliwość podpisania nie działa. Aktualizowałem Jave, nie korzystam z Chrome. Co można zrobić?

 3. Super wpis! Od niedawna korzystam z e-sądu i parę z opisanych tu błędów zdarzyło mi się niestety popełnić. Dobrze, że jej opisałeś, może dzięki temu innym uda się ich wystrzec. Pozdrawiam 🙂

 4. Proszę o pomoc w dokonaniu opłaty za pozwy. Pozwy mieszczą się w zakładce Dokumenty do opłacenia – po otwarciu zakładki pozwy i wybraniu pozwu do opłacenia klikając na opłać pokazuje się komunikat Błąd serializacji pozwu – Niezgodność ze schematem xsd, niepoprawna wartość atrybutu „version” elementu „PozewEPU” prób było kilka i pokazuje się cały czas ten sam komunikat. Proszę o pomoc w umożliwieniu dokonania opłaty

  1. Tomasz to nie chodzi o opłate ale o to, iż paczka pozwów jest nieprawidłowa. Skąd pochodzi paczka pozwów i czy dzień wygenerowania zgadza się z dniem złożenia pozwu?

  2. Hej, jak poradziliście sobie z problemem? Mam to samo. Pozew podpisany przez dwóch powodów, chciałabym teraz opłacić i mam ten sam komunikat…

 5. Bardzo przydatny wpis. Mam jednak nadal problem z podpisywaniem pozwów przy naciśnięciu guzika podpisz pozew nic się nie dzieje. Mozilla i Java jest aktualna oraz certyfikat jest zainstalowany. Nie pojawia się okno ze skryptem 🙁

   1. Walczyłem z tym tematem parę godzin. Też wyskakiwał mi błąd „Aplication Blocked by Java Security „. Robiłem to pod IE a nie Firefox.
    Wtedy otworzyłem Panel kontrolny Javy i w zakładce „security” dodałem link do strony z podpisem i wtedy poszło bez błędów !!!

 6. B. Zieliński, żeś mi człowieku życie uratował, zdrowie i nerwy.. od dwóch dni walczę z tym samym problemem.. poszło. Dzięki!! Nigdy więcej się nie pokuszę o e-sąd.. od początku jazdy techniczne.

 7. Problemy z certyfikatem najczęściej wynikają z braku dodania zaufanej strony e-sad.gov.pl/ jako witryny zaufanej w ustawieniach Java w panelu sterowania.
  Mam pytanie do praktyków – czy po opłaceniu pozwu należy w jakiś sposób podłączyć dokumenty potwierdzające zasadność roszczeń czy wystarczy forma elektroniczna pozwu polegająca na dokładnym opisaniu istoty problemu tak jak sugeruje autor powyższej instrukcji.

  1. Ja nawet jeśli dodam do zaufanych e-sąd nie mogę podpisać tego pozwu. Przeczytalam wszystkie poradniki i nic nie pomaga. Mam windows 10. Ktoś coś jeszcze może poradzić?

 8. pomooocy!!! Próbowałam opłacić pozew po przekierowaniu na stronę banku wystąpił błąd i pozew jest nie opłacony a wisi jako w trakcie opłacania. Jak mam faktycznie dokonać tej płatności??

 9. Bardzo proszę o pomoc, jak może podpisać pozew drugi powód? Podpisałam jako pierwszy / jako osoba wnosząca, niestety nie mogę przejść dalej, tzn, opłacić pozwu, ponieważ pojawia się informacja, że pozew czeka na podpisanie przez drugiego powoda. Problem w tym, że po wejściu w pozew, nie ma ikony „podpisz”.

 10. Niemoge tez zlozyc podpisu caly czas wyskakuje mi blokada , na dodatek niemoge dopisać strony zaufanej do javy po prostu jestem blady w tych sprawach POMOCY

 11. Dwa miesiące temu z bólem, ale w końcu z sukcesem złożyłem pozew. Sędzie dopatrzył się braku więc muszę złożyć dodatkowe pismo. Wpisuję tytuł i treść a gdy nacisnę „Prześlij” pojawia się pytanie, czy chcę wysłać pismo a po potwierdzeniu strona podpisywania. Po naciśnięciu „Podpisz” ekran tylko miga i wraca do tego samego stanu. Pismo nie zostaje wysłane (ani nigdzie zapisane). Nie pojawia się żaden komunikat o błędzie ani inna informacja wskazująca co mogło by być nie tak.

  Korzystam z innego komputera niż przy składaniu pozwu, więc na nowo zainstalowałem certyfikat. Nie miałem z tym problemów, ściągnął się, podałem hasło (przesłane 2 miesiące temu), system przyjął. O ile mogłem to stwierdzić certyfikat został pomyślnie zainstalowany.

  Próbowałem korzystać z firefox, ie, chrome – za każdym razem z takim samym skutkiem. Dopisałem stronę e-Sądu do wyjątków w Java. Bez zmian.

  Jakieś pomysły?

   1. Print screen? Niby czego? Problem właśnie w tym, że system poza krótkim mignięciem nie reaguje wcale. Tego mignięcia nie złapię, zresztą mimo iż wielokrotnie próbowałem nie widać, nawet przez ułamek sekundy, żadnego innego komunikatu, formularza itp. po prostu strona się przeładowuje bez żadnej zmiany treści. Oczywiście, wysłałem zgłoszenie, ale sądząc po poziomie całego projektu nie spodziewam się zbyt wiele po odpowiedzi.

    Na marginesie – nie zgadzam się ze stwierdzeniem „jakie sądy taka strona”, znacznie trafniejsze jest „jakie państwo, taka strona”, bo to przypadłość wspólna dla rządowych projektów (ePUAP, ZUS…). Wszędzie widać żenująco niską jakość projektu, olewanie użytkownika, brak kompetencji. A sądy? To zupełnie inny problem, tu też jak najbardziej występuje, ale równolegle z tym organizacyjno-technicznym, o którym tu dyskutujemy.

   2. Jedno mogę zapisać pomocy technicznej na plus – szybką reakcję, mimo że już po 15 odpowiedzieli na zgłoszenie. Niestety, standardowym tekstem, żeby użyć ie, dopisać stronę do wyjątków Java i zresetować przeglądarkę. Może i miało by to sens, gdybym już w zgłoszeniu nie napisał, że tego już próbowałem.

    Tak więc odpowiedź równie szybka co beznadziejnie bezużyteczna.

    1. Problem rozwiązany, jak się okazało konieczna była instalacja najnowszej wersji środowiska Java. Co ciekawe pomimo iż była włączona automatyczna aktualizacja a co więcej w panelu kontrolnym Java była podana informacja, że ostatnie sprawdzenie odbyło się dziś rano to dopiero po wybraniu opcji „Aktualizuj teraz” zainstalowała się nowa wersja (Version 8 Update 144) Java.

     Pomoc techniczna nie znalazła rozwiązania. Przysłali rano kolejny email z pytaniem o system operacyjny na co odpisałem podając PONOWNIE z jakiej wersji korzystam i wskazując, że już im to napisałem wcześniej.

     Czekając na ich odpowiedź zadzwoniłem na zwykła linię pomocy, bo nie mogąc złożyć pisma w zakreślonym terminie chciałem się dowiedzieć co mam robić, skoro w zwykłej, papierowej postaci pism nie przyjmują? Konsultantka po paru rutynowych pytaniach doszukała się w czym problem i udało mi się go rozwiązać.

     W kolejnym piśmie z pomocy technicznej owszem, zainteresowali się środowiskiem Java, ale przesłana wiadomość była tak ogólna (gotowce?), że gdyby nie to, że konsultantka z infolinii podała wprost żądaną wersję to uznałbym, że to nie ten problem – przecież miałem włączoną aktualizację.

     Przede wszystkim jednak problem widzę w tym, że ta żałosna atrapa aplikacji sama nie podała ŻADNEGO komunikatu o błędzie, niezgodności środowiska czy choćby o wymaganych parametrach systemu. Tylko instytucja działająca za pieniądze podatników może tak partolić robotę, każda normalna firma dawno by padła.

     Tak jak pisałem ŻENADA!

     1. Nie w tym problem, że to szablony, bo problemy się powtarzają, więc to rozsądne. Problem w tym, że wysyłają je bezmyślnie, nawet nie sprawdzą, że pytają o info, które już podałem. Wysłałem im zrzut ekranu, gdzie był problem i teraz już wiem, że ten ekran od razu pokazywał, że Java W OGÓLE nie wystartowała, bo powinno być widoczne jej logo. To od razu wskazuje gdzie jest problem i cała dyskusja była stratą czasu.

      Dla czytelników dwie istotne informacje:
      1) Nawet przy włączonej autoaktualizacji środowisko Java potrafi nie pobierać aktualizacji! Aby mieć pewność trzeba wejść do konsolki sterowania Java i kliknąć „Aktualizuj teraz”.

      2) Na formatce podpisywania pism (nie pozwów), już PRZED kliknięciem na „Podpisz” powinno na środku być widoczne logo Java (+ ewentualnie komunikaty bezpieczeństwa z Java), jeśli ich brak to znaczy, że środowisko Java nie jest aktywne. Zmień przeglądarkę na ie i/lub zaktualizuj środowisko Java ręcznie, w konsolce Java (Start – Panel sterowania – Java).

      Życzę szczęścia – w starciu z tym gniotem może być potrzebne….

   3. Witam
    Jak Mateuszu napisałeś po zainstalowaniu Firefoxa 3,5 bądź nowszego ( a mam najnowszy bo 67.7) sorry winetou ale app java nie dziala wiec jak to mozliwe ze u Ciebie zadzialalo?

 12. Witam. Sporządziłam pozew, opłaciłam, podpis elektroniczny zrobiony i nie wiem jak przesłać załączniki typu faktura, cmr itp, które maja być załączone dom pozwu

 13. Witam,
  zainstalowałem nowy ceryfikat. Przy podpisywaniu pozwu przy jego użyciu pojawia się komunikat „użyto niewłaściwego podpisu”. Byłbym wdzięczny za pomoc…

 14. Witam!
  Po akcji PODPISZ POZEW otrzymuję informację że pozew został opatrzony podpisem, a za chwilę że podpis jest niewłaściwy. Z całą pewnością, korzystam z aktywnego podpisu. Już 2 razy dezaktywowałem stary i nadawałem nowy certyfikat. Co może być przyczyną? Błagam o pomoc bo osiwieje…

  1. spróbuj Windows 10 najważniejsze wejść na trzy kropki w prawym górnym roku przeglądarki Edge i kliknąć uruchom w trybie Internet Explorer, więc chyba idzie to zrobić tylko na Windows 10

 15. Miałem przez jeden dzień ten sam problem co Jurek – na nowym kompie musiałem złożyć uzupełnienie braku i wpisywałem tytuł i treść i Prześlij pojawiało się pytanie, czy chcę wysłać pismo a po potwierdzeniu strona podpisywania. Po naciśnięciu „Podpisz” ekran migał i wracał do tego samego stanu. Pismo nie wysłane, nie zapisane i żadnego komunikatu o błędzie czy innej wskazówki (certyfikat oczywiście zainstalowałem). Przy próbie aktualizacji Javy pojawiał się komunikat, że mam aktualną. W Javie dopisałem stronę do wyjątków i nic (brak tego cholernego kwadracika :-)).

  Rozwiązanie było takie, że mimo, iż miałem wcześniej aktualną Javę musiałem ją zainstalować jeszcze raz i dopiero wtedy poszło.

 16. najważniejsze wejść na trzy kropki w prawym górnym roku przeglądarki Edge i kliknąć uruchom w trybie Internet Explorer, więc chyba idzie to zrobić tylko na Windows 10

 17. A mi się pojawia taki błąd: nie podpisano, certyfikat nie należy do zalogowanego użytkownika. Najpierw jest komunikat, że podpisano, a zaraz potem błąd.
  W pomocy technicznej w EPU nie potrafią na razie pomóc.

  Java aktualna, IE, strona e-sadu dodana..
  Brak pomysłów jak to przejść 🙁

 18. Hej mi udało sie podpisać pozew po 2 dniach szukania gdzie jest problem
  robiłam tak jak pisaliście wyżej
  1. instalacja najnowszej javy
  2. dodanie strony do konfiguracji javy
  3 próba na Explorer – nie powiodło sie
  4 ponowna instalacja tej samej javy
  5 ponownie próba i udało sie

  kosmos! ile sie człowiek naszuka odpowiedzi i naczyta …

 19. Warto dodać że certyfikat jest wązny tylko rok 😉 A się nameczyłem trochę ponownie musiałem użyć e-sadu 🙂

 20. Po przeczytaniu wszystkich komentarzy i kilkudniowej walce w końcu się udało.
  Pobrałam nową wersję Javy
  zrestartowałam komputer
  uruchomiłam IE
  podpisałam pozew i opłaciłam.
  Dziękuję wszystkim za posty i dzielenie się swoimi doświadczeniami. 🙂

 21. A czy ktoś miał tak, że po kliknięciu w „pobierz certyfikat” nie wyświetlił się kreator importu certyfikatu? Korzystam z Safari – to jedyna przeglądarka, która widzi javę. Po kliknięciu w pobierz ceryfikat wyskakuje numer certyfikatu, który pobiera się do wybranego folderu i po kliknięciu w niego otwiera się okno do wpisania hasła, a po jego wpisaniu nic się nie dzieje. W każdym razie nie pojawia się kreator widoczny na printscreenach.

 22. Ja mam taki problem:
  mam otwarty pozew, na samym dole klikam opcję „podpisz”
  przekierowuje mnie na kolejną stronę i wyskakuje komunikat: „Strona, którą oglądasz uzywa języka Java. Wiecej informacji ……”. Daję „OK”. Jestem na stronie „podpisywanie projektu pozwu”. Daję „podpisz pozew” i KOMPLETNIE NIC się nie dzieje ;( – a powinno wyskoczyć okienko z certyfikatami – mam pobrany aktualny.

  Mam aktualną wersję JAVY oraz otwieram to w Internet explorer wersja 11 (może za nowsza?? 🙂 )

  Pomocy!
  Może musze gdzies w ustawieniach javy wkleić ten link strony sądu? Nie wiem dokładnie gdzie :/

 23. W większości to problem waszych komputerów. Gracie oglądacie filmy ściągacie inne duperele. wszystko to instaluje dziwne wtyczki, przestawia konfiguracje przeglądarki. Gdy pojawia się jakieś okno z komunikatem to większość osób nie czyta tylko klika bezmyślnie. Kolega lub koleżanka powie że najlepsza na świecie przeglądarka to „BanglaWWW” w wersji 351.1 i instalujecie ten syf tylko dlaczego nie obsługuje JAVY ???? Przecież mam wersję 1.0 beta???.
  Zadbajcie najpierw o swoje komputery dopiero potem narzekajcie na E-PUAP E-SAD itd… 90% to wina użytkownika i że nie chciało się przeczytać w instrukcji że E-SAD nie obsługuje „BanglaWWW” w wersji 351.1 .

 24. Cześć. Proszę o pomoc.
  Mnie przy próbie podpisu pozwu w Internet Explorerze wersja 11 oraz przy najnowszej Javie pojawia się komunikat:Application error: general exception: class not found Edition: EPUPKI:Singer applet.

  Czy ktoś ma pomysł co dalej. Jestem bezradny.

 25. Mi poszło na Win10 (64bit). Musisz mieć KONIECZNIE Java-8 (najnowsza) w WERSJI 32-bit, bo 64-bit nie obsługuje Java Appletów.
  Odpalasz na Internet Explorerze.

  1. Dzięki Michał Dobrzański! Mnie również w ten sposób się udało podpisać, choć wcześniej próbowaliśmy różne przeglądarki 🙂

 26. The 'dataWymagalnosci’ attribute is invalid – The value '10.10.2017′ is invalid according to its datatype 'http://www.currenda.pl/epu:typData’ – The Pattern constraint failed.

  Taką inf. mam jak chcę opłacić pozew i ani rusz dalej. Co to oznacza?
  Kilka dni męczyłam się z podpisem…poszło, teraz drugi dzień nie mogę go opłacić. Ile złych emocji we mnie wzbudza ten e-sąd…
  Pomocy 🙂 !!!

 27. Witam, ja z kolei mam inny problem. Nie mogę w ogóle wejść na stronę e-sądu nie mówiąc o podpisaniu pisma. Czy ktoś ma na to radę? Mam odpowiednią przeglądarkę i wszystko co trzeba poinstalowane. Czy ja robię coś źle, czy czegoś nie rozumiem?

 28. Pobrałem najnowszą Javę Version 8 Update 181 64 bit (testowałem też ver 9 32 bit).
  Przeglądarka Microsoft Edge + otwórz w Internet Explorer.
  Pobrałem certyfikat ze strony Esądu i zainstalowałem.
  Podczas próby podpisywania wyskakuje okienko Javy klikam RUN i mam taki błąd:
  Failed to validate certificate. The application will not be executed.

  Może ktoś się ulituje i mnie uratuje ?

  1. ciekawe, mam taki sam blad a wczesniej tak nie bylo, nikt nie pisal o tego typu bledzie, wyglada na to, ze strona www, bohatersko produkuje trudności nieznane żadnym innym stronom www

 29. Dzień dobry może ktoś wie jaki Stary model smartfona obsługuje javę?Wiem że prawie wszystkie modele po 2015,nie obsługują tego systemu może ktoś podpisuje pozwy mobilnie i poda mi nazwę modelu którego używa..

 30. Mam takie pytanie czy ktoś może podpisuje pozwy do epu mobilnie,czy może podać nazwę modelu smartfona który obsługuje javę?Wiem że to będzie Stary model bo obecne nie obsługują tego systemu,podobnie jak nie obsługują tego przeglądarki poza explorerem

 31. Dzien dobry,
  Od kilku dni walcze z wyslaniem pozwu, po początkowych problemach doszedłem już do momentu załadowania javy i prob wyslania pozwu. Po kliknieciu wyślij pozew nieoczekiwanie wyskakuje komunikat: Pozew nie został podpisany ponieważ certyfikat nie należy do zalogowanego użytkownika.
  Zmieny użytkownika, komputera, systemu – nic nie pomaga jak do tej pory. Pomocy

 32. Skończył mi się czas ważności certyfikatu.
  Pobrałem nowy, zainstalowałem, wszystko ok aż do momentu próby podpisania pozwu.
  Wszystko niby przechodzi, pozew się podpisuje a na końcu taka informacja:

  Użyto niepoprawnego podpisu.

  Oczywiście z tej tabelki wybieram właściwy podpis.

 33. Informacje zawarte w artykule są nieaktualne! Według stanu na dziś (12.07.2019) bodaj jedyną przeglądarką, która obsługuje tę żałosną kpinę, którą znamy jako e-Sąd jest internet explorer (nie edge!) i to pod warunkiem że nawet na komputerach z 64 bit systemem operacyjnym zainstaluje się 32 bit środowisko.

  Najlepiej kupić na allegro za 200 zł starego notebooka i specjalnie dla wypocin rządowych nieuków przygotować środowisko muzealne i korzystać z niego dla wszelkich tego typu wynalazków blokują upgrade. Oczywiście jest to niebezpieczne, ale gdy z takiego komputera korzysta się wyłącznie w tym celu i nie trzyma się na nim danych to ryzyko jest akceptowalne. Na pewno mniejsze niż alternatywa czyli rujnowanie systemu zabezpieczeń na podstawowym komputerze do pracy.

 34. Dzień dobry.

  Mam problem, na moim koncie w EPU nie ma opcji o treści- Wniosek o wydanie certyfikatu.
  Dlaczego tak się dzieje i co powinnam zrobić?
  Bardzo proszę o odpowiedź.

   1. ja mam dokladnie ten sam problem :/ nie wysylalam wczesniej zadnego wniosku o certyfikat a nie mam takiej zakladki na swoim profilu, z zadnej przegladarki

   2. U mnie również nie ma tej opcji. Dopiero co założyłam i zweryfikowałam konto. Czy mógłby Pan wkleić link do tej opcji? Mam na myśli adres strony po kliknięciu na „Wniosek o wydanie certyfikatu”. Być może w ten sposób uda mi się to zrobić.

 35. Szanowny Panie! Czy jest sposób na rozwiązanie problemu.Nie mogę opłacić pozwu.W trakcie procesu opłacania wystąpił błąd.Obecnie pozew jest nie opłacony, zablokowanie „opłać” i komunikat „w trakcie opłacania”.Na stronie e-sądu napisano „W przypadku błędnego statusu przycisk „Opłać” uaktywnia się po około 8 dniach roboczych” a opłatę trzeba wnieść w ciągu 7 dni od podpisania.

 36. a mi dziś pojawił się komunikat : Twoje konto zostało zablokowane!
  Aby je odblokować należy kliknąć przycisk „Prześlij wniosek”. Spowoduje to przesłanie do administratora systemu wniosku o odblokowanie konta.
  Informacja o odblokowaniu konta zostanie przesłana do Ciebie emailem.
  wysłałem o odblokowanie i cisza….

 37. Mam ten sam problem, na moim koncie w EPU nie ma opcji o treści- Wniosek o wydanie certyfikatu. I nie ma certyfikatu do pobrania. Pomoc techniczna milczy

 38. Mam ten sam problem. Brak opcji „wniosek o wydanie certyfikatu” i kiedy klikam w pobierz certyfikat, komunikat „użytkownikowi nie przyznano zadnego certyfikatu”. Czy podpis kwalifikowany wydawany przez Centrum Certyfikacji nadal funkcjonuje?

 39. Potwierdzam, wszyscy mam ten sam problem: „Mam ten sam problem, na moim koncie w EPU nie ma opcji o treści- Wniosek o wydanie certyfikatu. I nie ma certyfikatu do pobrania. Pomoc techniczna milczy”

  czy komuś udało się go rozwiązać?

  1. Witam.
   Mam problem z opłaceniem pozwu.
   Po kliknięciu „Opłać” pojawia się komunikat
   Składanie opłaty sądowej

   The 'dataWymagalnosci’ attribute is invalid – The value ’12-09-2018′ is invalid according to its datatype 'http://www.currenda.pl/epu:typData’ – The Pattern constraint failed.
   tłumaczenie
   (Atrybut „dataWymagalnosci” jest nieprawidłowy – Wartość „12 -09-2018” jest nieprawidłowa zgodnie z typem danych „http://www.currenda.pl/epu:typData” – Ograniczenie wzorca nie powiodło się.)

 40. Hej przekazuje wiadomość z POMOCY TECHNICZNEJ odnośnie certyfikatów :

  „Obecnie użytkownik nie pobiera certyfikatu. Aby dokonać podpisu należy jedynie ( w przypadku podpisu niekwalifikowanego – podpisu zwykłego EPU) wybrać opcje „Podpiszę podpisem zwykłym”. Podpis automatycznie jest generowany przez system. Do złożenia takiego podpisu niezbędne jest potwierdzenie złożenia podpisu, za pomocą przycisku „Podpisuje”. Dane w okienku składania podpisu zwykłego są automatycznie uzupełniane przez System na podstawie danych klienta.

  Oby pomogło : )

 41. Witam,

  mam problem. Chcialam oplacic pozew i wyszlam z tego ekranu i teraz od tygodnia pokazuje mi: Opłata w trakcie realizacji.

  nie jestem jeszcze raz w stanie oplacic. Czy ktos mial taki problem i jakie jest rozwiazanie?

  Pozdrawam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *