giełda długów, pozew o zapłatę

Proces windykacji – 5 kroków do pozbycia się na zawsze zalegających kontrahentów w firmie… i to za darmo

5 kroków to krótki poradnik jak szybko wdrożyć proces windykacji w małej lub średniej firmie, który pozwoli na zawsze wyeliminować opóźniających się w spłatach kontrahentów i odzyskać pieniądze od naszych obecnych dłużników. Wdrożenie poniższych narzędzi pozwana nie tylko na pozbycie się dłużników ale także wpływa na niepowstawanie nowych zaległości płatniczych. Co najważniejsze zaproponowane rozwiązanie nie obciąża żadnymi kosztami przedsiębiorcy. Porady z tego tekstu można wdrożyć w ciągu kilku minut, w firmie z każdej branży, o wielkości od jednego pracownika do kilkudziesięciu.

Krok 1. Prewencja czyli zapobieganie opóźnieniom płatności.

Wbrew pozorom prewencja w całym procesie zarządzania należnościami jest jednym z ważniejszych elementów. Obecnie możemy ją wdrożyć praktycznie od razu korzystając z systemu do windykacji online www.vindicat.pl. Wystarczy pobrać pieczęć prewencyjną i zacząć umieszczać na fakturach, które wystawiamy kontrahentom. Taka z pozoru drobna zmiana komunikuje kontrahentowi, iż mamy w firmie system do windykacji online i w przypadku opóźnienia w spłacie musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami ale także z kosztami windykacji, jakie będzie musiał ponieść.

Taką pieczęć możemy pobrać rejestrując się bezpłatnie do systemu windykacji online Vindicat.pl.

Krok 2. Nie odkładaj tematu windykacji na później.

Niezależnie od tego, czy mamy kontrahentów którzy zalegają nam kilka dni z zapłatą czy kilka miesięcy, najgorsze co możemy zrobić to odkładać w czasie wdrożenie procesu windykacji w firmie. Pamiętajmy, iż każdy dzień opóźnienia to potencjalnie mniejsze szanse na odzyskanie należności w całości!

Nie pozwólmy aby kontrahenci kredytowali się naszym kosztem. Warto reagować od razu przede wszystkim dlatego, że jeżeli kontrahent ma innych wierzycieli to „ustawi” nas w hierarchii dużo wyżej, jeżeli już od pierwszego dnia opóźnienia będzie widział naszą natychmiastową reakcję. Natychmiastowa reakcja na opóźnienie w spłacie należności jest kluczowa, a korzystając z takich narzędzi jak wysyłka przypomnienia o płatności poprzez Vindicat.pl jest też bardzo prosta. SMS lub email wysłany z systemu do windykacji online dochodzi praktycznie od razu do kontrahenta.

Krok 3. Proces windykacji – bądź konsekwentny.

System do windykacji online nie tylko dostarcza narzędzia to odzyskiwania wierzytelności ale pomaga zachować żelazną konsekwencję wobec kontrahenta. To bardzo istotne w całym procesie, ponieważ od początku informujemy naszych kontrahentów o kolejnych krokach w razie opóźnienia płatności, co znacząco wpływa na szybkość odzyskania należności. Pamiętajmy, iż mentalność płatniczą kontrahentów w obrocie gospodarczym tworzą głównie wierzyciele, którzy dopuszczają płatności po terminie zapłaty. Co gorsza, firmy przeważnie nie wyciągają żadnych konsekwencji wobec nierzetelnych płatników, a przecież obowiązująca od trzech lat ustawa o transakcjach handlowych umożliwia m. in. obciążanie dłużnika kosztami windykacji.

Krok 4. Nie bój się nowoczesnych technologii – windykacja online to przełom w windykacji.

Żadna firma w obecnych czasach nie może obyć się bez technologii. Jakie korzyści daje zupełnie nowa usługa jaką jest windykacja online Vindicat.pl?

Przede wszystkim jest to skuteczny system, który pozwala nam na niedopuszczenie do powstawania opóźnień w płatnościach kontrahentów. W przypadku kiedy będziemy mieli już dłużników, system pomoże nam na bardzo szybkie odzyskanie należności, bez konieczności zlecenia sprawy firmie windykacyjnej czy kancelarii prawnej. Vindicat.pl jest tak zaprogramowany, że szeregowy pracownik w firmie poświęcając kilka minut będzie mógł go obsługiwać. Pracownik nie mający żadnego doświadczenia prawnego może nie tylko wezwać dłużnika do zapłaty, wysłać SMS, email ale nawet złożyć pozew do e-Sądu czy skierować sprawę do komornika. Także takie narzędzia jak upublicznienie danych dłużnika na giełdzie wierzytelności są dostępne dla każdego użytkownika. Intuicyjna obsługa i dostęp online czynią system, niezwykle skutecznym narzędziem.

Krok 5. Proces windykacji – ostatni etap. Sąd i komornik „nie gryzą” ale tylko wtedy kiedy jest to opłacalne! 

90% czynności jakie przedsiębiorcy wykonują w celu odzyskania należności są przypadkowe i sprowadzają się głównie do wysłania wezwania do zapłaty na wzorze z Internetu. Powoduje to, że proces windykacji jest nieskuteczny. Niestety to zła i nieskuteczna droga. Takie wezwanie nie będzie skuteczne i co gorsza nie pozwoli nam obciążyć dłużnika kosztami windykacji. Jeżeli już coś wysyłamy, zadbajmy żeby było to przynajmniej wezwanie z systemu do windykacji online, które wygląda profesjonalnie i zawiera wszystkie niezbędne informacje i zapisy prawne. Jeżeli obciążamy dłużnika kosztami windykacji, także powinniśmy podać podstawę prawną i prawidłowo wyliczyć odsetki za opóźnienie.

Jeżeli dłużnik mimo wezwania nie zapłaci, pozostają nam dwa rozwiązania – Giełda długów Vindicat.pl lub złożenie pozwu do sądu. Giełda długów jest dużo szybszym i skuteczniejszym rozwiązaniem ale też równocześnie sprawę możemy oddać do sądu.

Przykładowe ogłoszenie na giełdzie:

Tego typu ogłoszenie może wspierać także reklamami AdWords udostępnionymi przez Google. Jest to na tyle skuteczne narzędzie, że wynik danego zapytania będzie praktycznie zawsze pokazywał się na samym początku wyników, nad wynikami naturalnymi.

 

W ostateczności oba rozwiązania możemy podjąć jednocześnie. Nie musimy zatrudniać prawnika. Wypełnienie pozwu nawet na formularzu to nie lada wyzwanie ale za pomocą systemu do windykacji online, możemy to zrobić sami bez żadnej wiedzy prawnej, nawet w kilka minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *