Bez kategorii, giełda długów, komornik, koszty windykacji, postępowanie sądowe, wezwanie do zapłaty, wzory pism

Robot ściągnie za Ciebie należność z faktury i koszty windykacji

Jeżeli prowadzisz firmę i zdarza się, iż Twój kontrahent opóźnia się w płatnościach, możesz w ciągu minuty przekazać fakturę robotowi, który nie tylko ją odzyska w całości ale też ściągnie od kontrahenta wszystkie koszty windykacji. Jak to działa? Bardzo prosto i co ważne, nie musisz inwestować w żadne oprogramowanie.

Jak działa robot ściągający należność?

Otóż robot ściągający faktury to bardzo prosty w obsłudze system do monitoringu i windykacji online. Wystarczy dysponować danymi z faktury i już możemy ściągnąć całą należność od kontrahenta. Nie musimy się przy tym martwić ani kosztami, ani zerwaniem relacji z kontrahentem. Nie musisz dysponować żadną wiedzą prawniczą ani windykacyjną.

Poświęć kilka minut na przeczytanie tej instrukcji, a już nigdy nie będziesz szukał firmy windykacyjnej czy kancelarii prawnej

Instrukcja obsługi automatycznego systemu do monitoringu i windykacji online poniżej.

Krok 1 – wpisz dane z faktury lub zaczytaj je z pliku.
Przy wpisaniu podaj tylko NIP dłużnika

Wystarczy wybrać typ dłużnika – osoba fizyczna, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub osoba prawna. Przy wpisaniu NIP dane automatycznie pobiorą się z bazy GUS, należy tylko uzupełnić numer telefonu do dłużnika i adres e-mail.

Nr telefonu dłużnika – koniecznie komórkowy, na niego dłużnik będzie otrzymywał wiadomości wysyłane przez robota. Komunikaty są zróżnicowane, w zależności od etapu sprawy, która trwa najdłużej 39 dni.

Adres e-mail – jakże ważny aby był aktualny, ponieważ dłużnik równocześnie będzie otrzymywał od robota (systemu) wiadomości o różnej treści, w zależności od etapu sprawy.

Krok 2 – wpisz kwotę z faktury i koszty windykacji!

Po zaznaczeniu w systemie podstawy roszczenia – faktury (w przypadku kiedy była inna podstawa np. taka jak, rachunek, umowa, tytuł wykonawczy – należy zaznaczyć prawidłową opcję) należy wpisać kwotę z faktury i terminy wystawienia faktury i płatności. Wszystkie te dane znajdziesz na swojej fakturze.

UWAGA – jeżeli chcesz uzyskać zwrot kosztów windykacji np.: pracy „robota” do windykacji? koniecznie oprócz odznaczenia „dolicz odsetki” należy zaznaczyć „dolicz ryczałtowe koszty windykacji EURO”. Więcej o tych kosztach pisałem w artykule „40 euro do każdej faktury, jak to działa po nowelizacji”

Niezależnie od tego czy wezwanie do zapłaty wysyła robot Vindicat.pl czy wysyłasz samodzielnie, pamiętaj, iż już 1 dzień po terminie oznaczonym na fakturze jako „termin płatności” należą Ci się (jako przedsiębiorcy) następujące koszty windykacji i są one uzależnione od kwoty faktury:

Cała ustawa na stronach sejmowych tutaj.

Krok 3 – uruchom ROBOTA!

Wybierz następnie opcję „ROBO VINDICAT”, która uruchomi robota. Robot automatycznie zajmie się sprawą płatności i pierwszego dnia wyśle do dłużnika wezwanie do zapłaty w formie e-maila i SMS. Następnie będzie realizował scenariusz konsekwencji, a więc dokona m. in. takich czynności jak:

  1. Wyśle profesjonalne wezwanie do zapłaty z logotypami kancelarii odzyskującej należności – Vindicat.pl
  2. Będzie informował o wyznaczonym przez wezwanie do zapłaty terminie płatności oraz jego przebiegu
  3. Automatycznie doda sprawę do giełdy wierzytelności (upubliczni dane dłużnika) Vindicat.pl (najskuteczniejsza i najbardziej widoczna giełda wierzytelności w Polsce)
  4. Automatycznie doda sprawę do BIG InfoMonitor (pamiętaj, aby przesłać wcześniej podpisaną umowę, która też generuje się automatycznie w Vindicat.pl)
  5. Zawiadomi dłużnika o w/w wpisach na giełdę, do BIG-u
  6. Zawiadomi dłużnika o skierowaniu sprawy do sądu
Infografika w jednym z pism kierowanych do dłużnika

Przykładowy harmonogram robota odzyskującego należności z faktury

Robot skuteczniejszy i tańszy niż firma windykacyjna?

Zdecydowanie tak! Dlaczego? Otóż czynności robot podejmuje natychmiast, nie musimy czekać na zawarcie umowy z firmą windykacyjną, opisywać sprawę itp.

  • Robot podejmuje czynności tego samego dnia w którym wpisaliśmy (lub zaimportowaliśmy z pliku Excel) dane z faktur.
  • Koszt robota to wynagrodzenie abonamentowe już od ok. 5 zł za jedną fakturę, która może zarówno być na kwotę 10 zł, jak i na 100 000 zł, nie ma tutaj ograniczenia ani prowizji, którą zapewne naliczy firma windykacyjna. Sprawdź cenę w cenniku na stronie Vindicat.pl
  • Robot nie ma emocji 🙂 i radzę nie wyłączać robota do czasu odzyskania należności. Dzięki temu robot jest konsekwentną maszyną, której skuteczność mierzymy na poziomie 93% w przypadku należności do 90 dni po terminie płatności
  • Robot korzysta z najbardziej widocznej giełdy długów w Polsce – Vindicat.pl która według obiektywnych narzędzi do mierzenia rozpoznawalności w Internecie jest na 1 miejscu. Zobacz porównanie:

Skąd tak wysoka skuteczność robota z Vindicat.pl?

Najważniejszą cechą robota oprócz stosowania nowoczesnych narzędzi jest… żelazna konsekwencja. Dłużnik otrzymuje informację o terminie zapłaty z wezwania do zapłaty i konsekwencjach jakie będzie musiał ponieść w przypadku zignorowania terminu.

Drugą przyczyną skuteczności robota udostępnionego przez Vindicat.pl jest to, że korzysta on z najbardziej rozpoznawalnej w Polsce giełdy wierzytelności. Giełda ta jest najwyżej pozycjonowaną giełdą i docenianą przez algorytmy google. Zobacz porównanie największych brandów windykacyjnych w Poslce:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *