firmy windykacyjne

KRD nie wierzy we wpis do… KRD? [firmy windykacyjne]

Wczoraj dostałem od znajomych wezwanie do zapłaty kierowane do dłużnika sieci komórkowej, a wysyłane przez firmę windykacyjną Kaczmarski Inkasso czyli firmę tego samego właściciela co KRD. Znajomi mi przesyłają wezwania, bo wiedzą że je kolekcjonuję 🙂

Wezwanie do zapłaty

Z góry uprzedzam, że cenię sobie każdą polską markę  i firmę która przyczyniła się do lepszej sytuacji wierzycieli w Polsce. Firma KRD dużo zrobiła dla polskich przedsiębiorców.

Więcej o samych wezwaniach możesz przeczytać w artykule Skuteczne i nieskuteczne wezwanie do zapłaty.

Ale wracając do samego „ostatecznego wezwania do zapłaty”, które przeanalizowałem i co mi się pierwsze rzuciło w oczy to fakt, iż wezwanie nie zawiera informacji, iż brak zapłaty w przedmiotowej sprawie będzie skutkował wpisem do bazy KRD… Logo KRD owszem znalazło się na piśmie ale klauzula dotycząca wpisu informacji gospodarczej już nie.

Czyżby KRD nie wierzyło w skuteczność wpisu do swojej bazy? Co w takim razie mają sobie pomyśleć jego klienci? Wcześniej w tej sprawie było wysłane tylko jedno wezwanie o podobnej treści ale w tytule pisma nie było „ostateczne”. Podejrzewam, że sprawa jednak może dotyczyć nie konsumenta a przedsiębiorcy, którego można wpisać do bazy od 500 zł ale podobno tak nie jest. Skąd więc brak tej klauzuli?

Macie jakieś doświadczenia z biurami informacji gospodarczej? 

Poniżej opisywane wezwanie.

 

KRD BIG wezwanie do zapłaty.png

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *